Žáci druhé a páté třídy společně navštívili 22. června Planetárium Ostrava, kde zhlédli program Astronaut a získali nové informace o hvězdách na jarní a letní obloze. Poté se žáci seznámili ve vojenském opevnění Darkovičky s tím, jaké zařízení se skrývá ve vojenské pevnosti Alej.

Druháci se 16. června 2016 pochlubili rodičům na ukázkové hodině tím, co se už naučili v matematice prof. Hejného. Předvedli, jak je záludné prostředí Autobusu, jak je baví počítání zvířátek dědy Lesoně a jak zvládají počítání do sta. Ukázková hodina se nám vydařila.

Datum: 6. 6. 2016

V hodině psaní jsme pracovali s textem, kde je uveden recept na vajíčkovou pomazánku. Nápad, že by ji děti mohly zkusit vyrobit na sebe dlouho nenechal čekat. A opravdu, ta nejšikovnější děvčata druhý den donesla obložené talířky s jednohubkami. Nastala ochutnávka po třídě.

Okresní kolo zdravotnické soutěže

Datum: 4. 6. 2016

Výherci okresního kola zdravotnické soutěže se v sobotu 4. 6. zúčastnili regionálního kola této soutěže, které proběhlo v ostravské ZOO. Své schopnosti si změřili nejlepší mladí záchranáři z celého Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Den dětí aneb Amazonie

Datum: 1. 6. 2016

1. 6. se na 2. stupni naší školy slavil Den dětí, a to formou celodenní soutěže, kde bylo cílem sbírat v jednotlivých disciplínách kilometry, které symbolizovaly délku nejdelší řeky světa. Cílem bylo nasbírat oněch 7062 km, a tudíž dojít až k prameni řeky Amazonky.

Den dětí na I. stupni

Datum: 30. 5. 2016

Letos jsme slavili Den dětí již 30. května a počasí nám nepřálo. V noci pršelo, a tak byla tráva hodně mokrá a soutěže jsme museli přesunout do školy. Přesto byl tento dětský den moc hezký. Tentokrát jsme měli téma "Ovoce". Děti si užily spoustu soutěží a aktivit.

Návštěva slévárny Uneko

Datum: 25. 5. 2016

Dne 25. 5. zavítali žáci 3. třídy v rámci exkurze do místního podniku Uneko. Zde se zaměstnanci slévárny velmi ochotně ujali dětí a předvedli jim odlévání hliníku do forem a další následné zpracování odlitků.

Pohár Rozhlasu

Datum: 18. 5. 2016

Po atletickém čtyřboji, který se konal 13. 5. na stadionu v Krnově, a kde naši starší žáci a žačky obsadili pěkná třetí místa, jsme zazářili na dalším atletickém souboji, a to na již tradičním Poháru Rozhlasu, který proběhl tamtéž.

Výtvarná soutěž

Datum: 17. 5. 2016

V letošním roce jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí 2016. A úspěšně! Žák 2. ročníku Vít Ondrušek získal ve své kategorii 1. místo. Gratulujeme!

Recitační soutěž

Datum: 13. 5. 2016

Recitační soutěž I. stupně se uskutečnila 2. května 2016. Vítězové v jednotlivých kategoriích:
I. kategorie – Lucinka Barešová (I. ročník)
II. kategorie – Kryštof Vyleťal (3. ročník)
III. kategorie – Barbora Felcmanová (5. ročník)

Soutěž Mladých zdravotníků

3. května se v Městském parku v Bruntále konalo oblastní kolo zdravotnické soutěže. Za naši školu nastoupila do soutěže dvě družstva 1. stupně, především čtvrťáků. Děti musely na třech stanovištích perfektně a zároveň rychle ošetřit pět různých poranění.

Bezpečně v dopravě i mezi lidmi

Datum: 11. 5. 2016

Především na osobní bezpečí a dopravní situace byla zaměřena beseda s PČR. Žáci 4.třídy si zopakovali povinnou výbavu kola, zásady přednosti, bezpečí v dopravě i nutnost opatření k viditelnosti chodců. Řešili situace na křižovatkách, poznávali dopravní značky.

Okresní kolo OVOV

Datum: 6. 5. 2016

Po roce opět úspěšní! 24 našich žáků se 6. 5. vydalo do Rýmařova vybojovat si postup do krajského kola OVOV. Celé polovině se to povedlo, dalším unikl postup jen o vlásek. Mezi 150 dalšími závodníky naši opravdu obstáli.

Branný závod Mikroregionu Krnovsko

6. května se skupina dvanácti odvážlivců vydala do Holčovic na 1. ročník Branného závodu Mikroregionu Krnovsko. Cesta to byla opravdu do neznáma, neboť závodníci moc netušili, do čeho vlastně jdou. Šlo o rychlost, zručnost a zároveň znalosti.

Mé toulky za zvěří

Datum: 2. 5. 2016

Někteří žáci naší školy se zúčastnili XIV. ročníku výtvarné soutěže "Mé toulky za zvěří 2016", kterou vyhlásil Okresní myslivecký spolek Bruntál. Zaslali jsme vybrané práce žáků Josefa Bajcara, Barbory Felcmanové, Klárky Podracké a Moniky Poláškové.

Čarodějnice 2016

Datum: 28. 4. 2016

Letos jsme měli čarodějnický slet na naší škole už 28. dubna, protože v celé obci nešla elektřina (taky kouzla?), a tak jsme místo učení prošli obcí v maskách, opekli jsme si špekáčky na ohništi a pobavili jsme se u kouzelných soutěží.

MC Donald´s CUP

Datum: 26. 4. 2016

26. 4. se konal na fotbalovém stadionu v Krnově tradiční turnaj v kopané žáků 1. stupně. Naši žáci díky přípravě trenérů SK Zátor předvedli krásný fotbal. Snad budeme mít v příštím roce více štěstí na umístění a také na lepší počasí.

Čaj o páté – Do „Říše divů“

Datum: 22. 4. 2016

Do „Říše divů“ se sedmá třída přenesla společně s rodiči, kamarády i učiteli v pátek 22. 4. na společenské akci „Čaj o páté“. Odpolední program začal krátkým přivítáním hostů a kouzelnickým vystoupením, ve kterém se podařilo objevit ztracenou minci. Dále program pokračoval soutěžemi.

Štafetový běh

Datum: 21. 4. 2016

Dne 21. 4. se konal na stadioně v Krnově Štafetový běh pro 1. stupeň. Závod probíhal za krásného slunného počasí a vybojovali jsme 5. místo.

Slavnost malých čtenářů – 1. třída

Datum: 19. 4. 2016

Ve čtvrtek 19. 4. 2016 si prvňáčci prodloužili pobyt ve škole, protože chtěli rodičům ukázat, co všechno se doposud naučili. V ukázkové hodině děti počítaly, stavěly stavby z kostek, četly věty o zvířátkách a také zpívaly a přednášely básně.

Turnaj ve stolním tenise

Datum: 6. 4. 2016

Dne 6. 4. se naši mladí sportovci zúčastnili turnaje Mikroregionu Krnovsko ve stolním tenise. Ve vyrovnané konkurenci škol jsme obsadili hezké 4. místo a získali do příštích ročníků cenné zkušenosti.

Velikonoční barevné dny

Datum: 24. 3. 2016

Jako každý rok, tak i letos se na 1. stupni konal tradiční Velikonoční barevný týden, kdy se žáci s učiteli domluvili a každý den se oblékli do jedné z barev a to modré, žluté a červené.

Vítání jara

Vítání jara

Datum: 21. 3. 2016

Letošní jaro začalo astronomicky 20. března, ale v Zátoru začalo 21. března v 11 hodin. Bylo to v okamžiku, kdy zátorské děti vyprovodily Moranu k řece Opavě, kde byl tento symbol zimy zapálen a hozen do řeky.

Matematický klokan – výsledky

Datum: 18. 3. 2016

V pátek 18. 3. proběhla soutěž Matematický klokan. Po opravení a sečtení bodů Vám představujeme vítěze jednotlivých kategorií:

Matematická olympiáda

Datum: 16. 3. 2016

V období od listopadu do března probíhalo školní kolo matematické olympiády v kategorii 6., 7. třída. Žáci doma řešili postupně šest matematicko-logických úkolů.

Hejtmanův pohár

Letos jsme přijali výzvu k účasti ve 2. ročníku Hejtmanova poháru. Žáci I. stupně se 16. března zúčastnili školního kola a v tělocvičně se snažili zdolat překážkovou dráhu v co nejkratším čase. Dráha byla náročná na orientaci v prostoru, koordinaci, přesnost atd.

Lyžařský výcvik

Datum: 7. 3. 2016

Konečně jsme se dočkali a mohli jsme plní očekávání vyrazit na Švýcárnu. Bohužel, ochránci přírody nám na poslední chvíli nedovolili spustit vlek přímo u Švýcárny, a tak jsme museli denně běhat na běžkách na Velký Václavák. Naštěstí jsou sedmáci šikovní, a tuto situaci bravurně zvládali.

Den s Mrkvounem

Naše škola je přihlášena do projektu Ovoce do škol. V rámci tohoto projektu žáci dostávají ovocné a zeleninové svačinky, ale mohou využívat i další akce. Jednou takovou akcí je Den s Mrkvounem, který se uskutečnil 7. března 2016.

Street hockey

Datum: 3. 3. 2016

Dne 3. 3. 2016 se konal na ZŠ Žižkova v Krnově turnaj ve Street hokeji. Naši hráči si vedli velmi dobře, ale v prvním zápasu v prodloužení nakonec podlehli. Ve druhém zápasu prohráli 6:3. Závěr a čekání na autobus jsme si však zpestřili v cukrárně U Papouška.