Základní škola a Mateřská škola Zátor
Základní škola a Mateřská škola Zátorpříspěvková organizace

2016/2017

Zobrazeno 1-30 ze 40
Noc s deskovými hrami

Noc s deskovými hrami

Datum: 22. 6. 2017

Všechny děti, které milují deskové hry, měly možnost přenocovat ve školní družině a zahrát si ty tradiční i úplně nové. Na spaní se sešlo celkem 15 dětí, s pedagogickým doprovodem Katkou Štefelovou – velkou milovnicí této aktivity.

Předehrávky na klavír

Předehrávky na klavír

Datum: 20. 6. 2017

Letos se přihlásilo do kroužku klavíru rekordně moc dětí, a to celkem 42! Jen 14 jich však našlo odvahu veřejně vystoupit a ukázat tak především rodičům, jak se za ten rok zdokonalily.

Den otců

Den otců

Datum: 14. 6. 2017

Tak trošku jsme měli pocit, že ve všech možných oslavách čehokoliv zapomínáme na naše tatínky. Oprášili jsme oslavy Dne otců v družině a uspořádali soutěžní odpoledne pro tatínky a jejich děti. Jezdilo se autíčky na dálkové ovládání a hrály se šipky.

Robot v šd

Robot v šd

Datum: 7. 6. 2017

Sedmého června jsme v družině měli skvělého hosta, pana Engela ze Střední průmyslové školy v Bruntále. Dovezl nám lega i počítače. Děti si ve skupinkách postavily robota a učily se ho programovat. A povedlo se, roboti poslouchali na slovo (tedy na tlačítko)! Děkujeme panu Engelovi za skvělý zážitek.

Skorotriatlon v družině

Skorotriatlon v družině

Datum: 24. 5. 2017

Pěkné počasí láká ke sportu i děti ze školní družiny. Dnes již zdomácnělý název pro netradiční běžecký závod s doplňujícími disciplínami nalákal velký počet dětí.

Tajný výlet za poznáním

Tajný výlet za poznáním

Datum: 17. 5. 2017

Ani nejisté počasí, zamračená obloha a chladno, neodradilo 26 odvážlivců od sobotního výšlapu. Jelo se vláčkem do Milotic, pak pěšky směrem ,, na elektrárnu“. Veselé a tvořivé hry celých rodin zpestřily cestu lesem a opékání špekáčků bylo super zakončením školního roku ve školní družině.

OH školních družin v Úvalně

OH školních družin v Úvalně

Datum: 17. 5. 2017

V překrásném prostředí vesnické školy v Úvalně se konalo letošní sportování. Tematicky bylo zpracováno jako piráti na moři a opravdu nechyběla pirátská loď, dělové koule, námořnická lana a rozbouřené moře. Organizátoři vše zvládli skvěle a moc dobře se o všechny piráty postarali.

ABC malých doktorů

ABC malých doktorů

Datum: 11. 5. 2017

Každoroční akcí ABC malých doktorů nás letos provedly dámy z Červeného kříže Zátor. Připravily si pro nás čtyři stanoviště, kterými prošla většina družinových dětí z prvního stupně.

Jízda zručnosti

Jízda zručnosti

Datum: 10. 5. 2017

V letošní jízdě zručnosti jsme dali přednost koloběžkám hlavně proto, že se chystáme na dětské olympijské hry v Úvalně a jízda na koloběžce je jednou z disciplín. Děti zvládly start, slalom i jízdu na čas. I přesto, že nechyběly pády, obešlo se vše bez úrazů a odřenin.

S popcornem do kina

S popcornem do kina

Datum: 26. 4. 2017

V rámci projektu PFG/Podpory funkčních gramotností/ jsme vyrazili opět do kina. Sice v improvizovaných podmínkách, ale iluze byla dokonalá. Promítalo se ve třech sálech, vstupné bylo slosovatelné a nechyběly ani kornouty s popcornem jako v opravdovém kině.

Od srdce k srdci

Od srdce k srdci

Datum: 21. 4. 2017

Po několik let jezdíme s družinou podpořit akci SVČ Krnov. Přehlídka mimoškolních činností byla i letos velmi pestrá, inspirující a zajímavá. Nejvíce se dětem líbila taneční vystoupení. Už teď se těšíme na další přehlídku.

Velikonoční vyrábění

Velikonoční vyrábění

Datum: 4. 4. 2017

Letošní jaro přišlo brzy a ohlásilo se teplými, slunečnými dny. I při vyrábění nám svítilo sluníčko do oken a atmosféra tak byla pravá jarní s příchutí Velikonoc. Tradiční výrobky uměla každá maminka vypracovat po svém, s dávkou vlastní fantazie.

Vernisáž vyrobených knih

Vernisáž vyrobených knih

Datum: 30. 3. 2017

Ojedinělou výstavu knih jste mohli spatřit 30.3. v ateliéru školy. Děti ŠD vystavovaly 15 originálních exponátů ručně vyrobených knih s vlastnictvím autorských práv. S troškou nadsázky lze napsat, že tedy máme v družině velmi mnoho mladých spisovatelů a ilustrátorů.

Módní přehlídka

Módní přehlídka

Datum: 9. 3. 2017

S pořádáním letošní módní přehlídky jsme vzpomínali na ty předešlé....sportovní oděvy, spací úbory a společenské šaty. A když byla letos docela mrazivá zima, rádi jsme zvolili téma letní móda. Měli jsme možnost vidět a ohodnotit klasické letní šaty, šortky, veselá trička, sladěné doplňky.

Turnaj v pexesu 1

Turnaj v pexesu

Datum: 7. 3. 2017

Jistě je v paměti každého z nás vzpomínka na hru zvanou Pexeso. Vyhledat dvojice stejných obrázků je ale někdy docela dřina. Přesvědčily se o tom děti z 2. oddělení paní vychovatelky Šamajové. Vyhledávaly obrázky z říše pohádek, zvířat, dopravních značek.

Masopustní veselí v zátorské družině

Masopustní veselí v zátorské družině

Datum: 27. 2. 2017

Jen stěží byste u nás našli dítko, které neví, co všechno obnáší masopust. Znovuobjevením a oživením této tradice dáváme každoročně dětem nahlédnout do historie dávných zvyků s poznáním všech jejich náležitostí.

O nej chlebíček

O nej chlebíček

Datum: 7. 2. 2017

V rámci oslavy narozenin a svátků lednových dětí jsme si udělali chlebíčkovou párty. Nejhorší bylo čekání – kdy už je budeme dělat…kdy budeme moci ochutnat…který chlebíček je ten nejhezčí.

Ledová Praha

Ledová Praha

Datum: 3. 2. 2017

Letos sice v nejmenším počtu, ale pravděpodobně s největším nadšením! Program byl jako každý rok pestrý, zajímavý, poučný a zábavný.

Bruslení

Bruslení

Datum: 1. 2. 2017

Prvního února, den po předání pololetního vysvědčení, jsme za odměnu vyrazili se 4. Oddělením ŠD na zimní stadion do Krnova. Jedenáct děvčat s paní vychovatelkou si užilo bruslení na téměř prázdném ledě. Pan asistent se staral o správně utažené tkaničky a pomáhal s obsluhou automatu na dobroty.

Barevný sníh

Barevný sníh

Datum: 25. 1. 2017

Myslíte, že sníh musí být nutně jen bílý? U nás i žlutý, červený, zelený, modrý... stačí k tomu PET lahve naplněné roztokem vody a potravinářského barviva. Na sněhu vznikaly krásné abstraktní malby a sněhuláci měli zcela výjimečně barevné šaty.

Ples v družině

Ples v družině

Datum: 24. 1. 2017

Plesová sezona je v plném proudu. Chystáme se nejen na školní ples, ale tančíme a bavíme se i na plese družiny. Naučili jsme se mazurku, zdvořilé chování na parketě i u stolu, zvolili jsme krále a královnu plesu. Slušelo to ale náramně všem!!!

Vyhlašování vítězů zimních OH

Datum: 20. 1. 2017

Poznávací výlet ŠD – historie a současnost Prahy.
Účastní se vybraní žáci ŠD7.
Ledová Praha 3. 2.–5. 2.

Sněhové království z papíru

Sněhové království z papíru

Datum: 15. 1. 2017

Letos je sice zima na sníh štědrá, ale vytvořit zimní království jen tak ,,jako“, třeba z papíru, se pokusily děti 2.oddělení. Bělostný papír nahradil sněhovou nadílku a proměnil šedou krajinu v bílou nádheru. Bílé byly ulice, domy, cesty, pole, věže i kostel.

Zimní olympiáda

Zimní olympiáda

Datum: 12. 1. 2017


Rychle jsme využili sníh, na který marně čekáme několik zim. Pravá zimní olympiáda prověřila sportovce v mnoha netradičních disciplínách. Nosili jsme sníh v kyblíku, na lžičce, stavěli vysoké věže, hráli sněhový florbal. Zábavy a smíchu i skandování bylo více než dost.

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Datum: 6. 1. 2017

Po několika nepříliš vydařených zimních obdobích jsme se dočkali sněhu a mrazu. Ani jedno nás neodradilo od veselého dovádění a škádlení. Hry ve sněhu, koulování, válení nemělo konce. Jen namrzlé tváře a ledové dlaně nás donutily opustit hřiště pokryté sněhem.

Turnajové klání v šachu

Turnajové klání v šachu

Datum: 5. 1. 2017

V tomto školním roce nově funguje šachový kroužek. Hrají menší i větší. V 6. a 7. oddělení školní družiny jsme uspořádali malý turnaj. Hrálo se každý den po dobu 10ti dní. Určitě jsme se zdokonalili, procvičili paměť a otestovali naši trpělivost a pevné nervy.

Mikuláš ve školní družině

Mikuláš ve školní družině

Datum: 5. 12. 2016

I přes všechny obavy, že Mikuláš letos nepřijde, se opak stal pravdou. I když se trochu zlobilo a odmlouvalo, hračky se odmítaly samy uklízet a chování bylo ne vždy ukázkové, nadílka se konala. Hodný anděl pohladil, moudrý Mikuláš domlouval a rozpustilý čert naháněl hrůzu všem.

Na výstavě v kapličce

Na výstavě v kapličce

Datum: 29. 11. 2016

Rádi jsme se šli podívat do evangelické kapličky, kde byla instalována fotografická soutěž nazvaná Barevný Zátor. Fotili jsme i s družinou a naše děti nedopadly vůbec špatně.

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Datum: 27. 11. 2016

Na letošním vánočním jarmarku jsme zaznamenali rekordní počet výrobků a tomu odpovídal i počet kupujících. Prodávající děti se ani na chvilku nezastavily a ochotně prodávaly a nabízely svícny, ozdoby, svíčky, mýdla, větvičky, tašky a mnoho jiných výrobků.

Vyrábění s maminkami

Vyrábění s maminkami

Datum: 24. 11. 2016

Jako každý rok i letos jsme společně vyráběli věnce na dveře. Motivem byly hvězdy a hvězdičky. Používali jsme především papír, krásně vypadal metalový se stříbrným leskem. Komu se úplně nedařilo vyrobit ozdoby, mohl si je zakoupit u prodejce – paní Cimbálové, kterou jsme také pozvali.

Zobrazeno 1-30 ze 40

Školní družina

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Počasí

dnes, čtvrtek 25. 7. 2024
zataženo 19 °C 12 °C
pátek 26. 7. polojasno 22/11 °C
sobota 27. 7. oblačno 25/13 °C
neděle 28. 7. jasno 27/15 °C

Logo RadAktivní škola